Až se rozhodnete vzít svého chlupáče někam k moři, rozhodně ho neberte do Splitu. Ano, naše situace byla trochu jiná. Jeli jsme tam za účelem 4 summer night show Split, což je 4 noční výstava psů. Ale o té se tu dnes bavit nebudeme (nebo alespoň ne tolik).
Split je dle fotek opravdu nádherné město, s bohatou historií, s jednou pláži krásnější než druhou… Realita je bohužel jiná.
Jelikož my jsme byli omezení tím, že jsme veškeré aktivity museli směřovat na dopoledne/odpoledne, protože večer byla výstava, na pláž se psi jsme se rozhodli jít dopoledne hned po přijezdu. Ve Splitu jsou dvě pláže pro psy, první Kašjuni, na kterou jsme se vydali byla skutečně krásná… Až na tu pro psy. Jelikož byla rozdělená na část pro lidi, museli jste se na ten pidi úsek, který byl určen pro čtyřnohé chlupáče dostal přes šílenou hordu velikých balvanů. Když jste se na pláž dostali, moře bylo skutečně nádherné, teplé, čisté. Ale to okolí… Všude se povalovaly odpadky, pytlíky od svačin, okusky z ovoce a hlavně všude kondomy…
Pokud by jste chtěli vzít psa někam do centra, skoro nikam se s ním nedostanete, ve Splitu se opravdu na značce zákaz psů vyřádili. V každém parku, co 3 metry taková cedule stojí, u každé památky i u některých restaurací. Sakra, proč se město, kde se pořádá tak veliká výstava, nemůže přizpůsobit psům? Kord v dnešní době, kdy se pes považuje za takové dítě každé rodiny!
Druhá pláž byla cca 5 km od centra, bohužel nevím, jak se jmenuje. Vydali jsme se na ní poslední den, s tím, aby si pejsci taky užili vody. No, to se taky nepovedlo. Po přijezdu na ohromné parkoviště, jsme se museli projít celou tu rozpálenou pláž, aby jsme zjistili, že pláž pro psy je ohromný strmý útes, kde než se pes vůbec dostane do vody, si možná i k tomu zlomí nohu. A ta opravdu malá část, kde by mohl pes jít do moře úplně normálně byla zabraná lidmi bez psa. Proč? Když měli celou kilometrovou pláž pro sebe, musí blokovat místo pro psy!

A co výstava? Pokud jste byli na listopadové výstavě v Praze, tak to bylo velmi podobné. Plus jsem se od spousty lidí dozvěděla, že mají rozhodčí přímo nařízeno, že nemají dávat titul pokaždé, aby se lidé museli vrátit, což byl i případ u nás. Z výstavy jsme si odvezli 2x CAC HR, 1x V1, 1x V2, res. CAC HR, 1x V2, 1x VD a 1x N. Poslední den se corgi přesouvali a tak jsme posuzování nestihli. Emma vystavovala jen první den, opravdu mi za to nestálo, aby se tam zkazila. Do Chorvatska se jistě někdy vrátíme, dodělat si šampiona HR, ale rozhodně ne v takovém horku a rozhodně ne do Splitu.

Celkově jsem si tímto ,,výletem” šáhla tak trochu na dno, jak tím pobytem, tak tou cestou, kterou jsem celou odřídila a při zpáteční cestě nás držela 2 hodinová kolona mezi Chorvatskými a Slovinskými hranicemi. Neužili jsme si to ani my a psi už vůbec ne.
Pokud se rozhodnete jet na tuto výstavu, držím vám palce a pevné nervy 🙂